Ödön von Horváth

Karoline és Kasimir

KAROLINE HARTAI PETRA
KASIMIR Fröhlich Kristóf
RAUCH MERTZ TIBOR
SPEER ILYÉS RÓBERT
SCHÜRZINGER CHOVÁN GÁBOR
FRANZ Sas zoltán
ERNA BOHOCzKI SÁRA
KIKÁLTÓ TAKÁCS KATALIN
MARIA SZŐTS ORSI
ELLI koós boglárka

…valamint a Torzszülöttek nevű zenekar:

Reiter Zita e.h.
Simon András e.h.
Tóth Norbert

dramaturg Zsigó Anna
díszlettervező Antal Csaba
jelmeztervező Pető Kata
világítás Hegymegi Máté, Sokorai Attila
zeneszerző Urbán Kristóf
a rendező munkatársa Szekeres Vanda
ügyelő Urbanek Attila
súgó Szabó Brigitta
rendező Hegymegi Máté
Gáli József fordítása alapján a szövegkönyvet írta Zsigó Anna és Hegymegi Máté.

 

bemutató 2024. október 12.

helyszín Színházterem

Az előadás hossza 110 perc szünet nélkül.

Az előadást 14 éves kortól ajánljuk.

Az előadás középpontjában huszonéves fiatalok állnak, tele naiv reményekkel. Hogy hol élnek, és melyik korban, nem számít – a problémáik ugyanis túlságosan ismerősek. Hiányzik alóluk a biztonsági háló, alapállapotuk a kilátástalanság. A munkanélküliség, a társadalmi státusz kiharcolására tett kétségbeesett kísérletek választás elé állítják őket: hazugság és megalkuvás vagy tisztességes vereség. A kérdés mégis az, hogy ebben a lefelé húzó örvényben kaphat-e esélyt a szerelem, és ki milyen módon próbálja azt megélni.

„A boldogság nem egyszerűen a kellemes pillanatok többsége a kellemetlenekkel szemben. A boldogság inkább az, ha az ember az életét a maga egészében értelmesnek látja.” (Yuval Noah Harari; történész, filozófus)

Interjú Hegymegi Mátéval
Interjú Hartai Petrával
Interjú Fröhlich Kristóffal
Interjú Chován Gáborral

aktuális előadások


november 16. szombat, 19:00

jegyvásárlás

december 9. hétfő, 19:00

jegyvásárlás

 

Karoline és Kasimir plakát

 

„Szerencsére Hegymegi darabjában a látványos külsőségek egyáltalán nem öncélúak, és a segítségükkel csak ügyesen aláhúzza a Karoline és Kasimir kissé kiábrándító mondanivalóját. Azt, hogy egy realista hosszú távon képtelen együtt élni egy álmodozóval, mert le akarja törni annak szárnyait, egy álmodozó pedig örökre gúzsba kötve fogja érezni magát egy realista oldalán.” (Tóth Csaba, nlc.hu)

„Az egymástól és a világtól elidegenedés története ez. A szomorú az emberi természetben az, hogy sok esetben van választásunk és döntési lehetőségünk, hogy merre indulunk, mi mégis a rossz irányt választjuk. Vagy a könnyebbet, a megúszósabbat. Így válunk lassan anyagilag és érzelmileg is totálisan korrupttá, és egymást rántjuk bele a mocsárba. Ha pedig valaki ki akar ebből szállni, visszarántjuk. Persze olyan is van, hogy nincs választás. Ez még szomorúbb.” (Sáhó Barnabás, Színházat nekünk!)

„A Karoline és Kasimir azért tűnik aktuálisnak, merthogy az. Időtlen. Koronként legfeljebb az a különbség, hogy az aranyásó mennyire tudatos vagy mennyire megvezetett, buta kislány, és hogy kikből lesznek a sugar daddy-k.” (Eller Erzsébet, Budaörsi Napló)

előadás

próba

olvasópróba