Christopher Böröndi Bence
Siobhan Szőts Orsi
Ed, Christopher apja Ilyés Róbert
Judy, Christopher anyja BÁNFALVI ESZTER m.v.
A Színdarab a WARNER BROS. ENTERTAINMENT különleges engedélye alapján, a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre.
bemutató 2022. november 18.
helyszín Városi Ifjúsági Klub
Az előadás hossza 80 perc szünet nélkül.
Az előadást 12 éves kortól ajánljuk.
Christopher Boone semmiképpen sem egy átlagos tizenöt éves. Ha találkoznánk vele, valószínűleg azt gondolnánk, hogy egyáltalán nem normális. Hiszen milyen normális gyerek tudja fejből a prímszámokat 7507-ig, tesz emelt szintű vizsgát matekból úgy, hogy közben kisegítő iskolába jár, és milyen normális gyerek hurcol a zsebében mindenhová egy patkányt vagy veri a fejét a földhöz, ha túl sok inger éri egyszerre?
Itt van még néhány Christopher viselkedési problémái közül:
- Sokáig nem szól az emberekhez.*
- Nem szereti, ha hozzáérnek.
- Visít, ha dühös vagy zavart.
- Nem szeret nagyon kis helyeken együtt lenni másokkal.
- Nem szereti a sárga vagy barna dolgokat és nem hajlandó megérinteni a sárga vagy barna dolgokat.
- Nem mosolyog.
- Megüt másokat.
Ez nem egy átlagos történet, hiszen Christopher a hőse. A küldetése pedig kinyomozni, hogy ki ölte meg hidegvérrel Wellingtont, a szomszéd kutyáját. Izgalmas kihívás ez egy olyan fiúnak, aki egyedül még nem járt sehol, csak az utcában, ahol lakik.
Mark Haddon angol író díjnyertes regényéből – ami egyszerre szól fiataloknak és felnőtteknek is – Simon Stephens készített színpadi adaptációt a londoni National Theatre számára. A történet különlegessége, hogy főhőse valószínűleg autizmus spektrumzavarral él, és mivel a történetet ő meséli el (nem pedig valaki más írja le őt), vele együtt élhetjük át, milyen különbözni az átlagostól, kívülállónak lenni, és milyen egy meglepő és leleplező szemszögből látni a világot.
_________________________________________
*Christopher egyszer öt hétig nem szólt senkihez.
***
Az előadás a Budaörsi Latinovits Színház színházi nevelési programjának része, ezért drámapedagógiai foglalkozás is tartozik hozzá.
aktuális előadások
január 24. péntek, 19:00
jegyvásárlás
január 29. szerda, 11:00
jegyvásárlás
február 12. szerda, 11:00
jegyvásárlás
február 26. szerda, 19:00
jegyvásárlás
![A kutya különös esete az éjszakában című előadás plakátja](https://latinovitsszinhaz.eu/wp-content/uploads/2022/08/kutya_plakat_web.jpg)
„A Budaörsi Latinovits Színház előadása inkább bekapcsolja a nézőt, semmint ki. A kutya különös esete az éjszakában játékos lendülettel érzékenyít kicsit és nagyot, elfogadót és a mássággal szemben ridegebbet egyaránt.” (Szekeres Szabolcs, Art7)
„Böröndi Bence már érkezésünkkor Christopher, az autista fiú szerepében vár ránk, és végignézheti, ahogy az aznapi közönsége helyet foglal a nézőtéren. Láthatunk egy nehezen kezelhető fiút, akivel mégsem lehetetlen szót érteni, csak meg kell találni a hozzá vezető utat. Jó, hogy mind a gyerek, mind a szülők szerethetőek lesznek, megérthetjük a nehézségeiket.” (Makk Zsuzsa, Mezei néző)
„Ebből az esős budaörsi délelőttből a figyelemtől feszes, sápadt kamaszarcok maradtak meg bennem leginkább, ahogy résnyire nyitott lélekkel, majd növekvő, s olykor csodálkozó bizalommal követték az előadást.” (Gabnai Katalin, Spiritusz Online)
„[…] Budaörsön Csábi Anna rendezésében az igen masszív Böröndi Bence kapta a főszerepet, aki nemcsak fizikailag tetszik erősnek, de a színészete is inkább robusztusnak látszik. Az alakítása arról tanúskodik, hogy gondosan tanulmányozta a szimptómákat. Pontosan, hitelesen hoz fiziológiai ismertetőjegyeket: a szemkontaktus kerülését, a kényszercselekvéseket a fülgyűrögetéstől kezdve a karórája gyakori nézegetéséig, a keze ökölbe szorítását, nyüszítést és visítást, grimaszokat.” (Stuber Andrea, Revizor Online)
„Csábi Anna rendező – érdekes, a londoni produkciót is hölgy vitte színpadra – tényszerűen, de biztos (női) empátiával vezet végig történeten. A főhős valóban gyerek, a felnőttek mind esendőek, a szituációk pedig plasztikus egyszerűséggel kerülnek színpadra.” (Iza színházban járt)